Jag vill komma på mingel!

1 juni 16:00Åsögatan 119

Välkommen på HR-mingel med fokus på kandidaterna!

Snart är sommaren här, och vi på Teamtailor vill starta sommaren med att träffa och mingla med likasinnade, som har en passion för HR och rekrytering. Dessutom får vi sällskap av de som är i fokus för alla som på något sätt jobbar inom rekrytering – kandidaterna! Genom att höra deras kandidatupplevelser kommer ni få mer kunskap om hur de faktiskt upplever det som ni arbetar med varje dag.

Tillsammans diskuterar vi employer branding och kandidatupplevelser. Den 1 juni träffas vi för två timmar av nya bekantskaper, goda tilltugg och ny kunskap.

Klockan 16.00 sätter vi igång med en kort introduktion av oss. Därefter börjar vi mingla, där vi alltså kommer ha sällskap av några kandidater, där ni själva kan få höra hur de uppfattar ansökningsprocesser, jobbannonser, allt ni undrar över!

Klockan 18.00 avrundar vi tillställningen, men ni är självklart välkomna att mingla vidare!

Vi bjuder er på tilltugg, dryck och festlig stämning. 

Under tiden fram tills den 1 juni så rekommenderar vi er att ta del av underhållande och undervisande filmer på Teamtailor Academy

Praktiska detaljer

  • Träffen är kostnadsfri. 
  • Vi begränsar deltagande till max 60 st/tillfälle. Kommer ni inte med på första träffen återkommer vi med tid/plats för nästa.
  • Har ni frågor kontakta oss gärna på natverket@teamtailor.com eller 070-5470644.

För oss är detta framförallt ett nätverksträff för att skapa nya relationer och dra lärdom av varandra.

Jag vill komma på mingel!

Teamtailor

Evelina Lundmarck
evelina@teamtailor.com
Sophie Ekelund
sophie@teamtailor.com
Susanna Edman
susanna@teamtailor.com
Michelle Brunelli
michelle@teamtailor.com
Milion Abraham
milion@teamtailor.com
Erik Andersson
erik@teamtailor.com